Rok 2013 se blíží ke svému konci a zklidnění lidské globální společnosti nepřichází. Ani zatím nemůže. Dokonce vše vypadá tak, jako kdyby se lidstvo zase vracelo na svůj počátek. Přes všechny vymoženosti, které jsme navynalézali za posledních sto let, se chováme jako hlupáci, kteří nejsou sto zahlédnout důsledky svého počínání. Proč nejsme schopni povyrůst a alespoň trochu dospět?
Důvody jsou viditelné a rozpoznatelné. Rozvoj elektronických médií přinesl globální komunikaci, které využili nadnárodní korporace. Vznikl globální kapitalizmus, jehož jediným zájmem je zisk a moc a jejich neustálá eskalace. Vše je tomuto modelu podřízeno a je jím ovládáno.


Je nám vnucován konzumní styl života založený na neustálé spotřebě všeho. Naše životy jsou přeplněny předměty. Vlády států vládnou pouze zdánlivě. Zákony jsou podřízeny zájmům globalizátorů. Otázky zní: existuje nějaké řešení, je možná změna, máme naději na zlepšení světové situace? Prosím všechny naději neztrácejme. Jednoduchý recept na změnu neexistuje. Jedno ale vím určitě. Pokud lidstvo samo nezačne hledat, nacházet a realizovat změnu – zásadní změnu, udělá to za nás naše matička Země a Vesmír. Nebylo by to ostatně poprvé. Historie nás učí jakými způsoby se děly v našich dějinách změny. Většinou je se změnou spojené násilí, zabíjení a mocenské prosazování parciálních zájmů. To už se v dnešní době děje globálně. Necháme se zcela zmanipulovat? Necháme se zcela ovládnout globálními hráči? Neměli bychom. Klasik by řekl: co dělat? Myslet a přemýšlet. Spojit své myšlení v systémy, které začnou odolávat globalizaci a konzumnímu tlaku. Není moc času. Na severním pólu už led roztál. Přestaňme myslet pouze na sebe. Po nás potopa může přijít už za nás. Probuďme se lidé!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek